İş ve Yönetim

#kariyernetbloggerlarla buluştu.

21 Ekim 2015 tarihinde Kariyer.Net yönetimi İK Blogger’lar ile bir araya geldi.

15 İK Blogger’ın katıldığı etkinliğe Kariyer.net’i temsilen CEO Yusuf Azoz, Pazarlama Müdürü Uğur Özmen,Kurumsal İletişim Yöneticisi Merve Tuncer, Dergi Yayın Yönetmeni Yeşim Aksu ve Ürün Geliştirme Takım Lideri Özge Atcı katıldı.

İK’nın ve Kariyer.Net’in gündemlerini içeren keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

-Kariyer.Net ana sayfa tasarımının daha kullanılabilir hale getirildiği ve kullanıcı dostu hale getirilmeye çalıştığı bilgisini aldık.

– En beğendiğim yenilik ise Kariyer.Net’in İş İlanlarının hazırlanmasında zorlanan KOBİ’ler için bir danışman ataması oldu. KOBİ’ler telefonla kariyer.net çağrı merkezine ulaşarak ilan çıkılması konusunda destek alabilecekler.

– Açık özgeçmiş uygulaması ile artık arama motorlarında adaylar kendilerine ulaşmak isteyenlere bilgilerini sunabilecekler. (Bu uygulama bilgi güvenliği açısından bana çok sıcak gelmiyor. Çünkü arama motorundan kişinin e-mailinden fazlasına ulaşmak hala risk taşıyor)

– Kariyer portalları nereye gidiyor? Bu süreç nereye doğru evriliyor? diye sorduğumda sayın Yusuf Azoz kısa vadede sosyal medyadan iş bulmanın hızlı bir gelişme kaydedeceğine inanmadığını, klasik yöntemlerin kullanımına devam edileceğini söyledi. (Biz İK’cılar havalı konuları severiz ama bende Yusuf bey’e katılıyorum)

Geceyi  Yusuf Azoz ve sevgili dostum Ali Cevat Ünsal’ında yer aldığı kare ile geceyi sonlandırdık.

12052548_10153698612843624_1878358058365469083_o

 

 

 

Faydalı bulduysan paylaş;

Yazar Hakkında Tüm gönderileri görüntüle

Metin AKKAYA

Lisans eğitimini İşletme bölümünde tamamlayan Metin Akkaya, Yüksek Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi'nde "Endüstri İlişkileri ve İnsan Kaynakları" alanında tamamlamıştır. “İnsan Kaynakları” ve “Organizasyonel Gelişim” alanında uzmanlaşmıştır.
Devamı..

Yorum Yapın

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.