İş ve Yönetim

Yeni işinize doğru bir şekilde başlayın.

Yeni bir işe girmek stresli bir olaydır. Sizden ne bekleneceğinden ve kendinizi nasıl kanıtlayacağınızdan emin olmazsınız. İşte size başarı şansınızı artırmak için 3 öneri:

  • İşe alışma sürecinizi kendiniz planlayın. Öğrenmeniz gerekenler için sorumluluk alın. Tanışmanız gereken insanları, ziyaret etmeniz gereken yerleri ve aşina olmanız gereken ürün ve servisleri belirlemek için yöneticinizle çalışın.
  • Tavsiye verin. Teknik olarak hala grubun dışındasınız. İşin nasıl yürüyeceğine ve bununla ilgili ortaya çıkabilecek zorluklara dair bakış açınızı ortaya koyun. Kimseyi gücendirmemek için bunu mütevazı bir biçimde uygulayın.
  • Erkenden kazanın. İlk zamanlarda erkenden başarabileceğiniz bir veya iki kısa vadeli hedef koyun. Hedeflerin size özel bir bakış açısı ve deneyime dayanması gerekiyor.

Ron Ashkenas’ın Breaking into A New Company adlı yazısından uyarlanmıştır.

Kaynak: HBR Türkiye

Faydalı bulduysan paylaş;

Yazar Hakkında Tüm gönderileri görüntüle

Metin AKKAYA

Lisans eğitimini İşletme bölümünde tamamlayan Metin Akkaya, Yüksek Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi'nde "Endüstri İlişkileri ve İnsan Kaynakları" alanında tamamlamıştır. “İnsan Kaynakları” ve “Organizasyonel Gelişim” alanında uzmanlaşmıştır.
Devamı..

Yorum Yapın

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.